Help Support Our Growing Community

DOTAFire is a community that lives to help every Dota 2 player take their game to the next level by having open access to all our tools and resources. Please consider supporting us by whitelisting us in your ad blocker!

Want to support DOTAFire with an ad-free experience? You can support us ad-free for less than $1 a month!

Go Ad-Free
Smitefire logo

Join the leading DOTA 2 community.
Create and share Hero Guides and Builds.

Create an MFN Account


Or

0 Votes

Alp Reiz İçin Özel Build

April 28, 2013 by Domino8950
Comments: 0    |    Views: 2070    |   


Alp Reiz İçin Özel

DotA2 Hero: Vengeful Spirit
Hero Skills

Magic Missile

2 4 8 9

Wave of Terror

Vengeance Aura

1 3 5 7

Nether Swap

6 11 16

Talents

10 12 13 14 15 17 18


Alp Reiz İçin Özel Build

Domino8950
April 28, 2013


Chapter Title

Alp reiz başlangıçta wraith band ile başlaman aginin daha fazla olması ve creep kesebilmen için. 2. wraith ise early game'de rahat edebilmen için ardından mana toparlaman için aquila kastırtıyorum sana. Bot olarak phase çünkü bu itemlar'ı çıktığında zaten hızlanmış olucaksın ve damage için + mobilty için phaze bot kasıcaksın. Üstüne çıkacağın bir shadow blade hız ve damage için.Ayrıca tam bir ganker olucaksın. Orkid ise mana toparlaman ve carrylemen için lazım olucak.Ayrıca silence özelliğini güzel yerlerde kullanırsan hiç bir şekilde adam senden kaçamaz. Üstüne çıkacağın bir deso işi bitiricektir zaten.Geriye kaldı fantazik itemlar. Bir Deadalus işini görecektir. Arık late game'desin ve ayakta kalman lazım. O yüzden bir vanguard.İstersen Blood Stone'da çıkabilirsin. Tabi karşında BKB için ideal kişiler varsada BKB şart. En sonunda ise artık bir aghanim veya bir fly ile işi bitiriceksin :).

Quick Comment () View Comments

You need to log in before commenting.

Similar Guides
Featured Heroes

Quick Comment () View Comments

You need to log in before commenting.

DOTAFire is the place to find the perfect build guide to take your game to the next level. Learn how to play a new hero, or fine tune your favorite DotA hero’s build and strategy.

Copyright © 2019 DOTAFire | All Rights Reserved